داستان استارلند

هلدینگ تیسکو درسال 1390 با هدف فعالیت درحوزه FMCG (صنایع غذایی و بهداشتی) تاسیس گردید.

این مجموعه با بهره گیری از دانش فنی و به روز و استفاده از متخصصین و کارشناسان حرفه ای سعی در ارائه محصولات با کیفیت با قیمت مناسب در راستای تامین نیاز مصرف کنندگان را دارد که در این راستا فعالیت خود را با تاسیس فروشگاههای زنجیره ای تیرازیس در استان فارس آغاز نمود که هم اکنون با بیش از 15 شعبه فعال  و اشتغال مستقیم بیش از 500 نفر نیروی کار بعنوان یکی از فروشگاههای زنجیره ای موفق ، محبوب و حامی مصرف کنندگان در شهر شیراز شناخته میشود.

هلدینگ تیسکو میکوشد تا گامهای مهمی را در زمینه توسعه تولید محصولات ، فروش ، بازاریابی و صادرات و ایجاد اشتغال برای جوانان برداشته و سهمی ارزشمند در پیشرفت این مرز و بوم داشته باشد. 

هدف تیسکو همواره علاوه بر ارائه کیفیت بی نظیر ،  نوآوری در طعمها و مزه ها و نیز ایجاد بسته بندیهای خاص با گرافیک حرفه ای در راستای تمایز با رقبا میباشد.

هلدینگ تیسکو بر آن است تا با ایجاد شبکه یکپارچه تولید تا مصرف ، گامهای بزرگی را در جهت تامین محصولات با کیفیت و سالم در راستای رفع نیاز مصرف کنندگان داخلی و نیز مصرف کنندگان سرتاسر جهان برداشته و سهمی ارزشمند در تولید ثروت ملی و شکوفایی کشور عزیزمان ایران داشته باشد.  

شرکتهای زیر مجموعه هلدینگ تیسکو عبارتند از :

  1. صنایع غذایی استارلند : تولید و عرضه محصولات غذایی
  2. صنایع غذایی پتی فود : تولید و عرضه محصولات غذایی
  3. اف ایکس : تولید و عرضه محصولات شوینده و سلولزی
  4. شرکت تعاونی حامی اقتصاد سلامت تیرازیس : فروشگاههای زنجیره ای تیرازیس با بیش از 15 شعبه فعال در استان فارس

Vision

صنایع عذایی استارلند درراستای توجیه برنامه های بلند مدت خود قصد دارد باایجاد گروه متشکل از چندین مجموعه تولیدی درقالب شهرک صنعتی در راستای تولید انواع محصولات غذایی از قبیل سبد کامل کنسروجات غیرگوشتی ، سبد کامل ترشیجات ، رب گوجه فرنگی وهچنینن توسعه سبد مرباجات به سه گروه رژیمی ، کم شیرین و پر شیرین تولید انواع ژله مربا و سس های شیرین مخصوص غذا وسالاد گامهای مهمی بردارد.

Mission

صنایع غذایی استارلند می کوشد با تولید وبسته بندی انواع مربا ، ترشیجات ،شوریجات ، کنسروجات ، رب و نودل بصورت کاملاً تخصصی با رعایت موارد ذیل در راستای رفع نیاز بازارهای داخلی و خارجی گامهای بلندی بردارد:

1.افزایش کیفیت محصولات همگام با کیفیت روز دنیا با توجه به رعایت فرمول های خاص در اروپا و آمریکا تحت لیسانس شرکت چند ملیتی اسموکرز (smuckers).

2.بسته بندی خاص محصولات وایجاد تنوع در آنها

3.تولید محصول با توجه به گروههای مختلف مصرف   

اهداف غایی سازمان:

پوشش بیش از 50 درصدی سطح بازار.

تکمیل هرچه بیشتر سبد محصولات با توجه به نیازهای مصرف کنندگان.

تسلط بر بازار کشورهای همسایه و آسیای میانه.  

منشوراخلاق سازمانی

  مشتریان ما دوستان ما هستند آنچه بر خود نمی پسندیم بر آنان نیز نپسندیم.

- برای آنکه وظایف شغلی خود را به بهترین شکل انجام دهیم از کلیه امکانات فناوری استفاده کنیم.

-  همواره به این موضوع فکر کنیم که آیا شیوه بهتری برای انجام وظایف شغلی خود می توانیم پیدا کنیم؟

- دانش عمومی و تخصصی خود را متناسب با وظایف محوله افزایش دهیم.

-  همکاران اداری و اجرایی اصلی ترین دارایی شرکت هستند.

- مطمئن باشیم که چارچوب های تعیین شده برای ما متناسب با اهداف شرکت مشخص شده اند. تلاش کنیم همواره در داخل چارچوب حرکت کنیم.

- همه کسانی که به ما اعتماد می کنند در بخش های ادارای یا تولیدی، انفرادی یا گروهی دوستان ما و مشتریان ما هستند.

- شرکت تلاش می کند با کاهش هزینه های غیر ضروری، سودآوری را برای سهامداران و کارکنان فراهم نماید.

- مشتری مداری در معنای واقعی کلمه شامل: پاسخگویی مناسب به نیازهای مشتریان، شنیدن اعتراضات مشتری، تلاش بی وقفه در رفع آن و توجه به منافع مشتریان اصول اخلاقی شرکت را تشکیل می دهد.

- مشاوران صدیق و امین برای مشتریان خود باشیم.

- منافع مشتری را بر منافع خود مقدم بدانیم.

-  به مشتری عصبانی و پرخاشگر کمک کنیم تا آرامش خود را بدست آورد برای این کار صبور و آرام باشیم، با متانت اعتراضات او را بشنویم از او عذرخواهی کنیم و به او اطمینان دهیم که رسیدگی خواهیم کرد. در نهایت نتیجه رسیدگی خود را در اولین فرصت به او اطلاع دهیم.

- شرکت خانه ما و همکاران ما اعضاء خانواده ما هستند. کرامت و شخصیت آنان را در برخورد و صحبت حفظ کنیم.

ارزش های محوری سازمان

- ما کارکنان را سرمایه های اصلی شرکت  دانسته و با رعایت کرامت و اخلاق انسانی و اسلامی ،سعی  می نمائیم وجدان کاری و تعلق سازمانی اش را افزایش دهیم

ما پیشنهادها و اندیشه های نو را پذیرا بوده و در بسترکار گروهی آنها را به گونه ای اثر بخش به اجرا می گذاریم.

ما شایسته گزینی و شایسته سالاری را در سر لوحه امور خود قرار داده و برای نهادینه کردن آن تلاش می نمائیم.

ما پویایی و بقاء سازمان را در گرو یادگیری ،حفظ و ارتقاء سطح دانائی کارکنان میدانیم .

ما معتقدیم حضور موفق در عرصه جهانی همواره نیازمند توجه به فن آوری و دانش نوین وبکارگیری اثربخش آن می باشد.

ما به مشتریان خود احترام می گذاریم  و در تشخیص و تامین نیازها و انتظارات حال و آینده ایشان از تمام توان وتخصص خود بهره خواهیم برد.

ما در زنجیره تامین مجتمع ،تامین کنندگان را شرکای خود دانسته، همواره با گزینش بهترینها، در راستای ارتقاء ایشان تلاش می نمائیم.

ما بهینه سازی مصرف انرژی را به منظور حفظ منابع ملی برای آیندگان و کاهش تاثیر آن در قیمت تمام شده در سرلوحه امور خود قرارداده ایم.

ما با حفظ محیط زیست و کاهش اثرات آلودگی ناشی از صنعت و ایجاد محیط ایمن و بهداشتی سلامت کارکنان و جامعه را مورد توجه قرار می دهیم.